شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

به مناسبتِ ماه محرم و در آستانه سفر به بهمن آباد

بدون نظر

محرم از راه رسید و یک بار دیگر صدای طبل و سنج از خیابان و کوچه پس کوچه ها نوازشگر گوش هایمان شد محرم آمد و جامه ی سیاه برتن کردیم تا آیت و نشانی از غم و عزا باشد محرم آمد تا باردیگر شهامت و مردانگی تنها در نام و یاد حسین(ع)  تبلور یابد. اینک ماه محرم ماه عزا از راه رسید تا شیعه، مویه کنان و  سینه زنان و با نوحه خوانی و فریاد و فغان، رسواگر کسانی باشند که در پی رسوایی اش بودند ماه محرم از راه رسید تا به ما بگوید خون ریزی در اسلام مردود است و خونریز ملعون، ولی شهادت واژه ای است مقدس  که شهدایش نه تنها مرده نیستند بلکه زنده اند و در نزد خدا روزی می خورند، محرم ماه نزدیک شدن دل ها هم هست در این ماه است که هرکس با عزیمت از شهر های دور و نزدیک به دیار و وطن خویش در زیر بیرق حسین(ع)و یارانش گرد هم می آیند و برسفره ی پر کرامت و با برکتش حلقه می زنند و با نوای عاشقانه ای که از دل برمی خیزد برسر و سینه می زنند و اشک می ریزند و ناله سر می دهند من نیز مانند تو مسافرم مسافر زادگاهم بهمن آباد؛ جایی که با جان و دل دوستش دارم و خاکش را سرمه چشم هایم می کنم من به آن خطه عشق می ورزم.

از این رو وقتی جاده طولانی تهران سبزوار را به زیر چرخ های اتوموبیل می کشم نشانه ها و علایمی که سال هاست با هم انس و الفت داریم را از نگاهم عبور می دهم تا این که با دیدنِ  تابلوی کوچک روستای کاهک حالم خوش می شود تابلویی که گویی آمدنم را خیر مقدم می گوید از آن جا تا زادگاهم راه چندانی نیست به گمانم پس از 5 کیلومتر وارد بهمن آباد می شویم با دیدنِ در و  دیوار این روستای کوچک گویی غم های بزرگ از دلم پر می کشند با آمدنِ ماه محرم است که صله ی رحم جان می گیرد و احوالپرسی ها جریان می یابد.

یک سال گذشت؛

در سالی که گذشت با وجودِ مخالفت ها و تأییدها محل جدید تعزیه خوانی افتتاح و برای نخستین بار در جایی غیر از سنوات قبل مراسم برگزار شددیگر مسائل جزیی نیز بوی اختلاف می داد که خدارا شکر به طرز ماهرانه ای مدیریت شد و همه توانستیم در زیر خیمه ی ویژه عزاداران، عزاداری کنیم اختلاف نطر را طبیعی می دانم ولی باید مواظب باشیم از خط انصاف عبور نکنیم.

در باره رفتن یا نرفتن دسته های زنجیر زنی و سینه زنی به سویز در روز تاسوعا نیز با راهنمایی جناب حجت الاسلام حاج آقا رضا ذاکری دستجات، ترجیح دادند این روز را به امام زاده و زیارت اهل قبور بروند که این کار ارزشمند قابل تقدیر است.

در بخش مداحان که بیشترین گله مندی را درپی دارد نیز سال پیش بهتر از دیگر سال ها مدیریت شد امید آنکه امسال نیز بیش از پیش آقایان مداحان مراعات حال یکدیگر را مد نظر داشته باشند البته این نکته را  باید قبول کنیم که نوع بشر می خواهد هنر و هنرنمایی اش دیده شود حتی پدران دوست دارند فرزندانشان به نحو احسن دیده شوندکه اشکالی هم ندارد ولی افراط و تفریط هایی که صورت می گیرد شاید محل اشکال باشد.

اینک من و تو مسافر زادگاهمان هستیم جایی که خشت خشتِ خانه های گلی اش برایمان خاطره انگیز است سرمست از بوی خوشِ گرد و خاک های کوچه هایش می شویم وقتی که نم نم باران را به مهمانی خود می خواند جریان زندگی را از آب قناتش درک می کنیم چه زمانی که نفس نفس می زند و خود را از بالاترین نقطه به چشمه می رساند و چه وقتی که شُتُرک می زند همه اش  نوید بخش حیات و ادامه ی زندگیست.

به بهمن آباد می رویم که وطن مان است جایی که مرده هایش نیز با تو هزاران ناگفته دارند وقتی وارد مزارشان می شویم گویی زنده اند و به مهمانی رفته ایم رسم است که برسر گورشان شرط ادب را بجا می آوریم و برایشان طلب رحمت می کنیم در کنار قبورشان آرام می گیریم و جانمان را حیات دوباره می بخشیم ما نیز حرف هایی داریم که جز با رفتگان مطرح نمی کنیم.

امسال هم مانند سال های پیش بعضی از همولایتی هایمان تن به سفر بی بازگشت داده اند و در هیئت حضور نخواهند داشت که ان شاءالله نام بردن از آن ها را به بعد موکول می کنم.

پروردگاراگناهانمان را بیامرز اندوه مان را از ما دور کن و حاجت دنیا و آخرت مان را بر آورد کن و رحمتت را شامل حالمان فرما.

منبع: بهمن آباد خبر


عزاداری در ماه محرم و چند توصیه ی دوستانه به همولایتی های بهمن آبادی

بدون نظر

ماه محرم که از راه می رسد دوباره سنج و شیپورها به صدا در آیند، رخت سیاه برتن می کنیم و علم و عماری ها  را به نشانه ی عزا و اعتراض برافراشته می داریم. علاوه براین مداحی کردن و تعزیه خوانی هم مثل همیشه جایگاه خاص خود را دارند. آنچه می خواهم به آن بپردازم نقد این اعمال نیست به عبارتی خودم را کوچکتر از آن می دانم که در تأیید یا رد چنین حرکت عظیمی اظهار نظر کنم ولی با اجازه شما با این نظر که انجام این گونه رفتار جواز ورودمان به بهشت خواهد بود هم نمی توانم موافق باشم. زیرا بعید می دانم چنانچه اعمالی بدون شناخت و معرفت و از روی شهرت طلبی و کسب نام و نان انجام می گیرد در نزد کسی که به او عشق می ورزیم ذره ای ارزش و اعتبار داشته باشد، زیرا راه و هدف و خطبه های آن حضرت به روشنی برای دوستان و شیعیانِ واقعی او شناخته شده است و کوچکترین شبهه ای در آن دیده نمی شود این که ما دیدگاه کاسبکارانه به این راه داریم یا نداریم بحث دیگری است.

در گذشته به یاد دارم بهمن آبادی ها وقتی می خواستند زائر امام رضا را بدرقه کنند یک نفر با صدای بلند می گفت: قبرامام هشتم را با معرفت زیارت کنی صلوات بفرست، واژه معرفت و شناخت مربوط به امروز نیست بلکه در گذشته، داشتنِ معرفت را جواز قبولی زیارت می دانستند از این ها گذشته آیا خداوند انسان دانا و نادان را مثل هم خطاب قرارداده؟ متأسفانه به هر دلیل، در جهت آگاه نمودن مردم درباره قیام پرافتخار امام حسین آن گونه که شایسته است اقدام نمی کنیم حتی فضا را آنقدر برای خرافات باز می کنیم که بعد از چندی مثل یک امر واجب و حتی مهمتر از آن مورد تقدیس قرار می گیرد. علامت برداری و رفتن به دنبال علامت بزرگتر و دیگر اعمالی که نمی تواند مرضی علمای اعلام باشد  را بهتر بود  از همان ابتدا به هر وسیله ی ممکن جلوگیری به عمل می آوردند، عریان شدن در خیابان، ضرب و جرح کردنِ جسم خود، در گل و لای غلتیدن و… اعمالی است که نگاه  تقدیس به آن می شود مهمتر از همه ی این ها، بخش چگونه گریاندن مرم است که هرکس تَه صدایی دارد می خواهد به شیوه های مختلف از مستمعین  اشک بگیرد، مداح ها با خواندن شعرهای سخیف ولی با دَم و دستگاه هایی که بیشتر به آلات موسیقی شباهت دارند در بیشتر شهرهای بزرگ ایران پرچمدار شده اند. سیمای جمهوری اسلامی هم که در پخش و پرورش مداحانِ بی سواد ید طولایی دارد مردم هم به جای گوش دادن به موعظه ی  واعظین و منبری ها ترجیح می دهند با مداح ها همراه باشند که این خود خسارتی است که دامنگیر نسل آینده خواهد شد.

محرم در بهمن آباد

در بهمن آباد ما سبک عزاداری کمی متفاوت است مداح ها چندان معروف و  شناخته شده نیستند. از این رو، هرکسی می تواند نوحه و روضه و مرثیه بخواند. در روستای ما نوخوانی و لباس تعزیه برتن کردن یک ارزش تلقی می شود. پدر و مادرها دوست دارند فرزندشان هرطور شده در جمع حضور داشته باشد و به اصطلاح خودی نشان دهد تا از این طریق کسب اعتبار کنند. نوحه خوان های ما هم با اعتماد به نفس کاذب، تصور می کنند از صدا و آدابِ بهتری نسبت به دیگری برخوردارند و این نقص سال به سال با سر بر آوردن نوجوانانِ تازه کار  افزایش می یابد. در این بین، سینه زنان و زنجیر زنان و به طور کل، مستمعین هستند که بار خستگیِ همراهی با مداحان را هرشب باید بردوش کشیده و تحمل کنند.

یک توصیه دوستانه

به هیأت ابوالفضلی توصیه می کنم؛شب هشتم که مهمان هیأت حسینی می شوند تعداد و مدت زمانی که هر نوحه خوان می تواند بخواند را بی رودربایستی مشخص کنند تا مورد ریشخند میزبان قرار نگیرند همین توصیه را به نوحه خوان های هیأت حسینی نیز ضروری می دانم.

صبحِ روز تاسوعا و علم گردانی

مراسم دیگری که از قدمت برخوردار است علم گردانی است. روز تاسوعا عده ای از مردان بیرق کوچکی را بدست می گیرند و به تک تکِ خانه ها مراجعه می کنند هرکس بنا به وسع و تعدادِ نفراتی که ساکن و یا شامخور هیأت هستند تحت عنوان کمک به علم حسینی وجه نقد، تحویلِ مسؤل مربوطه می دهند. بلافاصله وی با صدای بلند مبلغ را اعلام و به  آقای روحانی و یا هر کسی غیر از ایشان می گوید: کربلایی علی بیست هزار تومن دعاکن روحانی بی وقفه در حقِ دهنده ی وجه، دعا می کند و جمع حاضر آمین می گویند. از جمله رسوم این روز، سر زدنِ جمعِ همراه علم به خانه ی کسانی است که در طول سال کسی را از دست داده اند. حاضرین با حضور در خانه ی بازمانده متوفی به روضه ای که توسط روحانی خوانده می شود گوش می دهند با همه ی این ها، علم گردانی چند سالی است که از ناحیه مردم به خصوص نسل جوان جدی گرفته نمی شود. از این رو،  جزو عزاداری به حساب نمی آید.

بعد از ظهر روز تاسوعا و بلاتکلیفی

از وقتی تعزیه خوانی در روز تاسوعا تعلیق شد هیچ  برنامه ریزی برای چنین روزی صورت نمی گیرد رفتن و به عبارتی بردن هیأت به روستای سویز آن هم برای چند سال متوالی جنبه رهایی از بلاتکلیفی دارد. چون این اقدام برای خودمان توجیه ناپذیر بوده برای اهالی روستای سویز نیز غیر قابل توجیه است. سال گذشته وقتی هر دو هیئت (حسینی و ابوالفضلی) تصمصم گرفتند به جای رفتن به سویز در داخل روستا بچرخند و زنجیر بزنند هیچکس زیارتِ اهل قبور را مطرح نکرد!

مراسم روزعاشورا 

 در طول مسیر روستا تا مزار، بی نظمی هایی در بین نوحه خوان ها دیده می شود که قابل قبول نیست بهتر است رعایت بیشتري صورت پذیرد و به قول خودشان؛ بهتراست  بلندگو (میکروفن) بچرخد یعنی همه ی نوحه خوانان حق خواندن داشته باشند تا ایجاد اختلاف نشود.

در باره تعزیه خوانی هم  گفتنی ها فراوان است  که ان شاءالله به زمان دیگری موکول می کنیم.

عزاداری تان  مقبول، سفرتان بی خطر و جسم و روانتان سالم و سلامت باد.


نرم افزار افزایش سرعت بارگزاری ویندوز – StartupSlowFix v2.4

بدون نظر

1-

مطمئنا هریک از ما کاربران به این نکته
توجه داریم که وقتی ویندوز برای اجرا شدن یا به اصطلاح بالا آمدن کمی کند
عمل می کند حتما مشکلی پیش رو قرار داشته و نرم افزار یا فایلی در حال
اجراست که وقتی ویندوز اجرا می شود آن فایل هم اجرا خواهد شد. Startup
ویندوز شامل ابزارهایی است که به صورت فایل سیستمی و مربوط به ویندوز
بارگزاری می شوند و نرم افزارهایی که کاربر می خواهد در هنگام اجرای ویندوز
آن ها هم اجرا گردند. گاهی این کند بالا آمدن ویندوز دلایل دیگری دارد که
تنها می توان با نرم افزارهای کاربردی همچون StartupSlowFix آن ها را حل کرد.

این
ابزار ساده ۱٫۵ مگابایتی تنها کاری که انجام می دهد این است که مشکل اجرای
کند ویندوز در هنگام بالا آمدن را حل خواهد کرد. این ابزار سیستم و
Startup را اسکن کرده و نرم افزارهایی که به صورت مخفی اجرا می شوند و
قابلیت چندانی هم ندارند را از این بخش خارج خواهد کرد تا ویندوز سریعتر از
قبل صفحه Desktop را به صورت کامل به کاربر نشان دهد. StartupSlowFix می
تواند نرم افزار فوق العاده مفید باشد پس به شما کاربران آسان دانلود
پیشنهاد می دهیم این ابزار به ظاهر ساده را دریافت کرده و از افزایش سرعت
بالاآمدن ویندوز خوب لذت ببرید.

برای دانلود کلیک کنید

2-


بهینه سازی و افزایش سرعت – Pointstone System Cleaner 6.7.4.210

Pointstone System Cleaner
ابزاری مفید جهت پاک کردن سیستم از فایل های مخرب و بد افزار های موجود
است. کار این نرم افزار بدین صورت است که با سرچ کردن  فایلهای های غیر
ضروری سیستم شما را پاکسازی می نماییند و از این طریق می توانید شاهد
افزایش سرعت سیستم خود باشید .همه این کار های با یک کلیک انجام می
شود.شایان ذکر است که کاربری این نرم افزار فوق العاده می باشد.

برخی از ویژگی های این نرم افزار:
اسکن حرفهای هارد و درایو ها
پاک کردن دایرکتوری ها و فایل های ذخیره سازی اینترنت
تعریف خود کاربر و  تعریف آیتمی برای حذف
تمیز کردن دایرکتوری ها و فایل های ذخیره سازی اینترنتی
جستجوی قدرتمند فایل
بوت کامپیوتر شما را سریع تر می کند
خاموش کردن کامپیوتر خود را سریعتر می کند
رفع خطاهای سیستمی که سرعت کامپیوتر شما را پایین می آورد

روش کرک:
فایل Patch موجود در پوشه ی کرک را اجرا نموده و آیکون نرم افزار را به آن آدرس دهی نمایید.

دانلود از لینک مستقیم
پسورد: ندارد
منبع: ایرانیان دانلود

منبع: عصر ايران