شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

کلنگ زنی مجموعه تفریحی چندمنظوره شهدای بهمن آباد

بدون نظر

طرح احداث مجموعه تفریحی چند منظوره شهدای بهمن آباد با حضور فرماندار داورزن کلنگ زنی شد.

 

ContentImages_75639

به گزارش سایت بهمن آباد، محسن بهمن آبادی، رئیس شورای اسلامی بهمن آباد با اعلام این خبر گفت: مجموعه چند منظوره شهدای بهمن آباد تحت عنوان پارک شهدای بهمن آباد به مساحت حدود 1200 متر مربع در جوار آرامستان بهمن آباد احداث می شود و در آن امکانات مختلف فرهنگی، تفریحی و سرگرمی نصب می شود.

ContentImages_75640

وی افزود: برای اجرای این طرح، 300 میلیون ریال سرمایه گذاری می شود.

رضا فلاحی در این مراسم، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: با توجه به نام گذاری امسال به نام سال دولت و ملت همدلی و هم زبانی ملت و دولت ، ارائه گزارش و ارتباط با مردم می تواند در تحقق این شعار مهم موثر باشد.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش مسئولان، این مجموعه طی یک سال آینده به بهره برداری برسد.

 

ContentImages_75638

در مراسم کلنگ زنی مجموعه تفریحی شهدای بهمن آباد، علاوه بر جمعی از ساکنان روستای بهمن آباد، معاون فرماندار داورزن،  بخشدار مرکزی ، شهردار ، مسئولان ادارت شهرستان، اعضای شوراهای اسلامی و نیز دهیاری روستای بهمن آباد  حضور داشتند.

گفتنی است، طرح مذکور تکمیل کننده پارک  شهدای بهمن آباد  است که احداث سیستم آبیاری و درختکاری در سال 87  با حمایت مالی خیّران بهمن آباد به ویژه آقای اسماعیل بهمن آبادی و با همت و تلاش خستگی ناپذیر جمعی از اهالی  این روستا ساخته شد.

عکس های مربوط به درختکاری پارک شهدای بهمن آباد (کلیک کنید)


خیز روستاهای مجاور برای واگذاری امتیاز آب شرب بهمن آباد به بخش خصوصی

بدون نظر

آب شرب روستای بهمن آباد از حدود 30 سال پیش با استفاده از احداث چاه عمیق توسط وزارت جهاد سازندگی (و نصب منبع و سپس لوله کشی به منازل ساکنان) تامین می شود و هزینه های تعمیر و تامین برق آن طی این سال ها بر عهده اهالی روستا بوده است.

مدتی است برخی مسئولان و افراد ساکن در روستاهای همجوار برای سیستم آب شرب بهمن آباد برنامه ریزی کرده و با این توجیه که ساکنان بهمن آباد تحت پوشش شبکه مرکزی آب منطقه به صورت بهداشتی در آیند، در تلاش هستند امتیاز آن را از چنگ مردم بهمن آباد در آورند و در اختیار سازمان آب – که بخش خصوصی محسوب می شود- قرار دهند.

گذشته از اینکه چنین اقدامی برای برنامه ریزان چه منفعت های شخصی مستقیم و غیر مستقیم می تواند داشته باشد، اما متضرر شدگان نهایی این اقدام، بدون شک مردم بهمن آباد هستند چرا که با واگذاری سیستم آب شرب و تامین آن از طریق شبکه مرکزی، هزینه آب مصرفی به شدت افزایش می یابد و با توجه به قرار گرفتن ساکنان روستاهای همجوار در این شبکه، قطعی مکرر آب و نیز کاهش شدید سرعت آن حتمی است و ساکنان روستا و نیز بهمن آبادی های مقیم شهرها که در ایام تعطیلات به روستا سفر می کنند (نوروز، محرم و شهریور)، با مشکل اساسی کمبود آب مواجه خواهند شد.

بدون تردید، سیستم تامین آب شرب بهمن آباد متعلق به ساکنان روستای بهمن آباد است و به جز مردم بهمن آباد، هیچ کسی نمی تواند برای این حق مسلم بهمن آبادی ها تصمیم گیری کند.

از این رو، هموطنان گرامی باید با ایجاد وحدت و همدلی در برابر چنین خواسته نابجایی، بایستند و به هیچ عنوان اجازه فروش یا واگذاری امتیاز سیستم آب شرب بهمن آباد را ندهند، چرا که در غیر این صورت، با پشیمانی تاریخی مواجه خواهند شد.

 

 


نامه ای به سیل ویرانگر و سلامی به کاریز بهمن آباد

بدون نظر

جناب سیل ویرانگر سلام!

با این که من از دیرباز تو را می شناسم ولی خواستم نامه ی بی سلام برایت بنویسم آری تو را خوب می شناسم اما شناختِ نیاکانِ من از تو به اندازه ی همه ظلم هایی است که به آن ها کرده ای!نام تو به لحاظ سابقه ی طولانی در تخریب و برجاگذاشتن ویرانی هراس انگیز است. آثار برجا مانده از دست اندازی به مال و جان انسان ها قابل شماره نیست،هرگاه بسوی نورستان یا همان قبرستانِ روستا می روم از دل ویرانه هایی عبور می کنم که خانه و کاشانه ی نیاکانمان با طغیانِ تو  برسرشان تخریب شده است، نمی دانم چند نفر از دست تو تا کنون از پای در آمده اند ولی این را می دانم که از وقتی خانه های مجلل نیاکان من با بی رحمی تو نابود شد آن مکان، به نام جدید و بیگانه ی «خرابه»شهرت یافت،

جناب سیل!اگر بخواهم ازدیگر مکان هایی که تو باعث تخریب شان شده ای نام ببرم باید به قلعه ی ملاهاشم اشاره کنم که پر سکنه بوده و استادان و علمایی چون ملامحمد بهمن آبادی  و ملاهاشم و…را در خود داشته است، خیلی از قلعه ها را می شناسم که هنوز برج و بارو و آثار برجا مانده شان حکایت از دردهای کهنه ای دارد که تو برسر آن ها آورده ای!اما آن چه اکنون می خواهم به آن بپردازم شاید غم انگیزتر از رویدادهای گذشته باشد و آن داستان راستان و تکراری ورودتان به کاریز است، آری شنیدم؛ سیل ویرانگر بی پروا خود را به کاریز رسانده و شاهرگ حیات روستا را گسسته و زنان و مردانی که چشم امیدشان به چشمه بود را نومید کرده است!ما مردم روستا و تو سیل ویرانگ، خوب یکدیگر را می شناسیم اما فرق بین ما و تو در این است که تو ویران می کنی و ما آباد، راستی چرا دست از سر کاریز ما برنمی داری؟

نقش جهل و غفلت

نکند گناه اصلی به گردن خود ما باشد به عبارتی باید نسبت به مهار آب های رونده اقدام می کردیم  و نکردیم  باید سد می ساختیم و  نساختیم، باید از وجودِ سیل بهره مند می شدیم نکند ما از روی غفلت و جهل شکوه می کنیم و گناه ندانسته هامان را به گردن سیل می اندازیم! نکند این سیل نیز آیات و نشانه و رحمت است از جانب خداوند و ما با فکر کوتاهی که داریم آن را تبدیل به نقمت و حتی ناشکری می کنیم! نکند تو  جناب سیل!عاقل باشی و ما نادان؟ نکند جهل ماست که ویران می کند و ما آن را به حساب تو می نویسیم؟ راستی تو چند سال پیش هم آمدی و قنات ما را خراب کردی این که ما به فکر پیشگیری نبودیم و دور اندیشی ندانستیم از غفلت و جهل خودمان است نه سیل.

و اما سخنی با کاریز؛

شنیدم باز هم مورد تعرض بی امان سیل قرار گرفتی و یک بار دیگر در ناتوانی دست و پا می زنی؟ چطور سیل ویرانگر ملاحظه ی سن و سال و آبروی چند صد ساله ات را نمی کند و هر از چند سال یک بار به قصد نابودی گلویت را تا حد مرگ می فشارد؟ چطور نمی داند افزون بر این همه انسان، چرندگان و پرندگان و سایر موجودات از وجودت بهره مند شده و می شوند؟ سیل ویرانگر چرا نمی داند که اگر او برای ویران کردن می آید تو برای آباد کردن سر از پا نمی شناسی؟ می دانم که حرمتت را پاس نداشتند و بازهم ناجوانمردانه تو را مورد تعرض قرار دادند کاریز عزیز! ما همیشه دوستت داشته و داریم زیرا با وجود تو وجود یافتیم  و با بودنت نفس کشیده ایم ما خاطرات بسیار فراوانی که مملو از خوبی هاست را  با تو در قاب خاطراتمان داریم تو بیاد ماندنی ترین و دوست داشته ترین میراثی هستی که از هزاران سال پیش از اجدادمان برجا مانده، خوشحالیم که با وجود همه ی ناملایمات ایستاده ای و سرود وحدت و همدلی و زنده باد زندگی سر می دهی، بازهم مانند گذشته صبور باش و بجوش که چشمه و منتظرانِ آب در انتظار جوشش تو لحظه ها را شماره می کنند!

منبع: بهمن آباد خبر