شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

صندوق قرض الحسنه فاطمیه را دریابیم

بدون نظر

صندوق قرض الحسنه فاطمیه(س)، به عنوان یکی از فعالیت های خیرانه بهمن آبادی های ساکن تهران محسوب می شود که طی سال های اخیر، توانسته افراد بسیاری را در حد بضاعت خود یاری رساند.

با این حال، برای بهمن آبادی ها که در میان آنها افراد توانمند و دارا کم نیستند، چندان خوشایند نیست که افراد محترمی به صندوق مراجعه کنند اما به دلیل کمبود تسهیلات، مسئولان صندوق از پرداخت وام معذور باشند.

بدون شک، افراد زیادی در میان بهمن آبادی ها هستند که سپرده های بیش از 50 میلیونی در بانک ها دارند و اگر بخش کوچکی از آن را در صندوق قرض الحسنه به امانت بگذارند به هیچ جایی بر نمی خورد  و هیچ اتفاقی برای پولشان نخواهد افتاد و در عین اینکه خود از فیض معنوی آن بهره مند خواهند شد و طبق آیه صریح قرآن (مَّن ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ أَضْعَافًا كَثِيرَةً وَاللّهُ يَقْبِضُ وَيَبْسُطُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ:  کیست که خدا را وام (قرض الحسنه) دهد و خدا بر او به چندین برابر بیفزاید. و خداست که تنگی و گشایش پدید می آورد و فقط به سوی او بازگردانده می شوید) بر اموالشان هم چند برابر افزوده خواهد شد، افراد نیازمند نیز کارشان راه خواهد افتاد و با 300 تا 400 هزار تومان وام قرض الحسنه، گرهی از کارشان و مشکلشان باز خواهد شد.

بنابراین، مایی که این مطلب را می خوانیم و شرایط آن را هم داریم که بخش ناچیزی از دارایی خود را به امانت بگذاریم، دریغ نکنیم و دست به کار شویم، چرا که انسان های شریفی هستند که مشکلی دارند و رهسپار صندوق قرض الحسنه می شوند.

از این رو،آقایان حسین بهمن آبادی و احمد ابراهیمی به عنوان مسئولان صندوق همراه با هیات امنای آن، طی  روزهای دوشنبه، پنج شنبه و جمعه (طی ساعات ۱۶ تا۱۹)، منتظر حضور خیرانه شما هستند.

اجرکم عند الله

IMG_9162


درخواست افزايش مبلغ وام صندوق قرض الحسنه

بدون نظر

“خواهشمند است مبلغ وامها از200 هزار تومن به بالا افزایش پیدا کند”

يكي از كاربران گرامي وبلاگ بهمن آباد در بخش “نظر دهيد”، با بيان اين مطلب، خواستار افزايش ميزان وام  صندوق قرض الحسنه بهمن آبادي ها شده است.

اميدواريم مسئولان  صندوق قرض الحسنه فاطميه با مشاهده اين مطلب، نسبت به افزايش ميزان وام اقدام كنند و در صورت امكان پذير نبودن اين امر، شرايط عملي شدن آن را بيان كنند.


صندوق پس انداز و قرض الحسنه فاطمیه(س) بهمن آبادی ها

بدون نظر

صندوق پس انداز وقرض الحسنه فاطمیه(س)
برای بسیاری از بهمن آبادی های مقیم تهران آشناست وشاید برخی از ما بنا به ضرورت، وامی از این صندوق دریافت کرده یااین که، در امر خداپسندانه قرض الحسنه شرکت کرده ایم. بدون شک، تاسیس این صندوق و تلاش برای تداوم فعالیت آن، برکات فراوانی به لحاظ مادی ومعنوی برای اعضا وسپرده گذاران داشته است.امید که این گام روز به روز محکم تر شود و مشارکت سپرده گذاران خیّردر آن افزایش یابد تا انشاء الله بخشی از نیازهای ضروری هموطنان رفع شود.
درباره صندوق
تعدادی از بهمن آبادی مقیم تهران در سال 74 با هدف یاری رساندن به هموطنان خود اقدام به تاسیس”صندوق پس انداز و قرض الحسنه فاطمیه(س) بهمن آبادی ها کردند که این صندوق به طور رسمی در سال 75 فعالیت خود را آغاز کرد.
هیات امنای صندوق یادشده در آغاز فعالیت خود، داشت که بعدها با نقل مکان به محل هیات فاطمیه بهمن آبادی ها(واقع در خیابان شهید منتظری(ایرانمهر)تقاطع خیابان طوفانی)، به هفت نفر تقلیل یافت. اعضای هیات امنای این صندوق شامل آقایان محسن بهمن آبادی، مصطفی بهمن آبادی، اکبر محمدی، رضا اشرفی پور، رمضان محترم، مجید حبیبی و محمود بهمن آبادی هستند. همچنین، 2 نفر حسابدار با نام های آقایان حسين بهمن آبادی و احمد ابراهیمی فعالیت های این صندوق را (طی ساعات 16 تا 19 روزهای دوشنبه ،پنج شنبه وجمعه ) انجام می دهند.
صندوق پس انداز و قرض الحسنه فاطمیه(س) بهمن آبادی ها با 100 هزار تومان سرمایه اولیه بهمن آبادی ها آغاز به کار کرد و در حال حاضر،با سرمایه های سپرده گذاران و خیران، سالانه حدود 120 میلیون تا 130 میلیون تومان به افراد متقاضی وام می دهد.درحال حاضر حدود 2 هزار نفر دراین صندوق سپرده دارند.
افتتاح دفترچه سپرده گذاری در این صندوق برای تمام افراد آزاد است اما برای دریافت وام، فرد یا باید اصلیت بهمن آبادی داشته باشد یا این که یک نفر بهمن آبادی معرف وی باشد.
میزان سپرده گذاری از یکهزار تومان به بالا است اما میزان وام دهی از هزار تومان است و در نهایت تا 100هزار تومان (سه برابر سپرده)وام پرداخت می شود.
سخن پایانی
حضور خیِِِّرانه بهمن آبادی های ساکن تهران در افزایش سرمایه صندوق مذکور و توسعه فعالیت آن به صورت تمام وقت، می تواند نقشی موثر در بالا بردن سقف وام دهی به نیازمندان داشته باشد و درنتیجه،خیران با این اقدام، گامی خداپسندانه و انسانی در راستای رفع مشکلات مالی بخشی از افراد نیازمند بر خواهند داشت.صادق (ع) در خصوص قرض دادن می فرماید:وام دادن نزد من محبوب تر است از بخشش و صدقه دادن”بدون
شک دلیل این امر هم این است که وام و قرض دادن به افراد در مقایسه با بخشش و صدقه دادن، شخصیت و شان افراد را حفظ می کند و افراد به دلیل این که پول مورد نظردر نهایت برمی گردانند با دریافت آن، احساس حقارت و دین به قرض دهنده نمی کنند.