شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

آش محلی بهمن آباد

6 نظر

از جمله غذاهای محلی بهمن آباد، آش مخصوص است که در میان اهالی بهمن آباد بسیار پرطرفدار است. این نوع آش که زحمت زیادی هم دارد توسط مادران طبخ می شود. طرز تهیه آن بدین صورت است که ابتدا تعدادی از زنان و دختران فامیل، برای تهیه سبزی مخصوص (آجار)، به صحرا می روند. این نوع سبزی در اواخر زمستان و اوایل بهار می روید و به شکل ساقه ای است.

پس از آنکه آجار تهیه شد، خمیر مورد نظر تهیه و پس از “ور آمدن”، با نی به صورت ورق ورق در می آید. پس از آن، آجار خرد شده، داخل ورق های خمیری قرار داده شده و به هم چسبیده می شود. با جوش آب آمدن آب موجود در دیگ، ورقه های خمیری غنی شده با آجار، داخل آن ریخته می شود و پس از طبخ، داخل کاسه قرار می گیرد. سپس افزودی های دیگر نظیر قاتق و فلفل مخصوص به آن افزوده می شود. حالا آش آماده میل کردن است.

کوچک- ورق

سبزی

بالشت

کاسه


تنور پخت نان

3 نظر

                        

پخت نان از جمله فعاليت هاي زنان روستاي بهمن آباد از قديم تا همين اواخر بوده است. طي سال هاي گذشته، روستائيان نان مورد نياز خود را طبخ مي كردند. در واقع، زنجيره  توليد گندم تا پخت نان (شامل كشت، داشت و برداشت گندم به عنوان ماده اصلي پخت نان، آسياب كردن گندم و در نهايت توليد نان) توسط  مردم روستا انجام مي شد.

به اين نحو كه مردان با زراعت و آبياري، به كشت گندم پرداخته و پس از يك دوره چند ماهه، خوشه هاي گندم را با داس درو كرده و پس از تبديل خوشه ها به خرمن، گندم را از چوب آن جدا مي كردند. پس از جمع آوري گندم و ريختن آن در كيسه، آن را به كندوها و انبار حمل مي كردند. در گذشته نه چندان دور، همه ساكنان روستا در منزل خود تنور داشتند و به امر پخت نان مي پرداختند.

ساخت تنور نيز توسط افراد ماهر انجام مي شد كه در اينجا، جا دارد از مرحوم آقاي صفر سویزی  كه حمامی بهمن آباد نيز بود يادي كنيم. وي فردي بسيار پر كار و دوست داشتني بود و علاوه بر ساخت تنور و حمام داري، به امور دیگری نظیر تولید خشت خام، سقف زني خانه ها با خشت،آرايشگري و كشاورزي مي پرداخت.

هيزم مورد نياز تنور نيز توسط مردان، از اطراف روستاها تامين مي شد. از اين رو، زنان روستا نان مورد نياز خانواده را تامين مي كردند. در كنار طبخ نان، انواع ديگري از نان شامل فتير، كماچ و كلوچه شب عيد توسط زنان در همين تنور ها  توليد مي شد.

اكنون به دليل راحت شدن زندگي و ورود تكنولوژي، پخت محلي نان تا حدود زيادي كنار گذاشته شده و تنها  به مناسبت هاي مختلف (ايام عيد، تابستان، روز عاشورا و غيره) ، برخي از زنان قديم روستا اقدام به اين امر مي كنند.

در اين ميان، مرحوم خانم ليلا اسديان به عنوان نانواي روستا، نان مورد نياز شب هاي محرم  را تامين مي كرد و گاهي نيز، سفارش هاي برخي افراد را نيز انجام مي داد.

همان گونه كه گفتيم مردم روستا  در گذشته خودكفا بودند و تمام مايحتاج خود را داخل مرزهاي روستا تامين مي كردند و اين حكايت ازنوعي توانايي و تدبير بالاي اين انسان ها داشته است.


فتیر؛ خوراکی لذیذ و بسیار طرفدار برای بهمن آبادی ها

2 نظر

فتیر را تمام بهمن آبادی ها می شناسند چه آنها که متولد بهمن آباد بوده اند و چه بهمن آبادی هایی که از سالها قبل مهاجرت کرده  و مقیم شهرها شده اند .حتی فرزندانشان با این خوردنی اعجاب انگیز آشنا هستند. بهمن آبادی ها از جمله خود من،  برای یک تکه فتیر می میرند. عطر این نان روغنی وقتی به مشام می رسد همه را مست می کند. از بس که خوشمزه است.

البته انواع فتیر وجود دارد: فتیر آجاری-فتیر روغنی

ایام تابستان یا عید که روستا پر از مهاجرت کرده ها می شود چنانچه کسی برای پخت نان، تنور داغ کند و دود آن در فضای بهمن آباد بپیچد، تا شب در امان نخواهد بود و ناچار است سیل هجومی زنان بقچه خمیر یا آرد به دست را برای پخت آن متحمل شود و حسابی بر فراز تنور داغ ، خمیر های آغشته به روغن و فلفل یا دیگر مخلفات را بر سینه تنور بچسباند.خلاصه آن خانه آن روز محل رفت و آمد مهاجرت کرده ها می شود.آنانی که روزگاری در همین پهنه بهمن آباد زندگانی کرده و بعضا دستی بر تنور و خمیر و فتیر داشته اند وحالا به پاس روزهای گذشته و یادآوری آن خاطرات، می خواهند دلی از فتیر درآورند.

این هم از فتیر که یادش نیز آدم را به وسوسه می اندازد.

IMG_2788

IMG_2786-ویرایش