شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

باد در بهمن آباد

بدون نظر

باد ازجمله ویژگی های کویر است که  بسته به نوع مناطق کویری ،  شدت  وضعف دارد. بهمن آباد به عنوان یکی از روستاهای کویری شهرستان سبزوار  ،ازبادهای متوسطی برخورداراست.باد درروزهای تابستان از شدت گرمای کویری می کاهد و دراغلب  غروب کویر  نیز جریان دارد .وقتی شدت می گیرد گردوخاک با خود به همراه می آورد وباید چشم هایت را ببندی وگاهی نیز ممکن است احساس ناخوشایندی به تو دست دهد. در شبها نیز بادازهجوم پشه ها می کاهد ویک لذتی فراموش نشدنی را به ساکنان آن می بخشد.در شبهای زمستان اگر باد بوزد سوز به همراه دارد وآدمی را در خود مچاله می کند به خصوص صبح ها که خون را در رگها می خشکاند . به هر حال باد جزء واقعیات کویر است وبدون آن کویر برهوتی بیش نمی ماند .با باد ،کویر زنده است ودرد دل های خود را این گونه برای آدمیان نجوا می کند.


برگزاری مراسم سالگرد “اصغر حاج محمد “در بهمن آباد

بدون نظر

مراسم سالگرد اصغر حاج محمد در روز پنج شنبه 31مرداد 87در بهمن آباد برگزار شد.در این مراسم جمعی از آشنایان وفامیل های وی از تهران برای شرکت در این مراسم ،عازم بهمن آباد شدند. 
اصغر حاج محمد غروب شهریور سال گذشته در حالی که با موتور برای بنزین زدن به داورزن مراجعه کرده بود هنگام بازگشت مورد برخورد پرایدیکی از اهالی مزینان از پشت سر می شود .دلیل این سانحه سرعت زیاد خودرو و در عین حال چراغ خطر نداشتن موتور اعلام شده است.
وی عاشورای هر سال  در امامزاده سید اسماعیل سقایی نوکران امام حسین(ع) را برعهده داشت.
 روحش شاد.


نیمه شعبان(مرداد1387) ومراسم عروسی در بهمن آباد

بدون نظر

اعیاد مذهبی از جمله روزهای پربرکتی هستند که مردم برای آنها ارزش خاصی قائل اند؛طوری که زمان برگزاری مراسم های مهم خود رابه گونه ای ترتیب می دهند که در این روزها واقع شود.در واقع  بیشتر مردم معتقدند برگزاری مراسم هایی چون عروسی در این ایام ،برکت و خوش یمنی و عاقبت به خیری به همراه دارد.
نیمه شعبان از جمله این روزهاست.چون در چنین روزهایی به خاطر احترام به آداب ورسوم کهن ،بیش از یک مراسم عروسی امکان پذیر نیست واز این رو بود که دیگر مراسم ها در روزهای قبل والبته نزدیک به این روز(نیمه شعبان )صورت گرفت وتا الان(جمعه 24مرداد) سه خانواده درتعطیلات تابستان مراسم عروسی گرفته اند که عبارتنداز:
1-حاج عباس حسن صاحب داماد از سویز شده
2- مراد رمضان داماد که خانمش از کهنه است
3-وصلت صادق مجتبی داماد  با نهالدانی ها 

 همچنین قرار است 27مرداد هادی علی محمد دامادشود.او با خانواده اصغر حسن وصلت کرده است.
انشاءالله مبارکشان باشد وعروس ودامادها روزگار زناشویی خوبی را شروع کنند.
متاسفانه به دلیل مشغله کاری قسمت ما نشد در این مراسم ها شرکت کنیم.