شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

صندوق پس انداز و قرض الحسنه فاطمیه(س) بهمن آبادی ها

بدون نظر

صندوق پس انداز وقرض الحسنه فاطمیه(س)
برای بسیاری از بهمن آبادی های مقیم تهران آشناست وشاید برخی از ما بنا به ضرورت، وامی از این صندوق دریافت کرده یااین که، در امر خداپسندانه قرض الحسنه شرکت کرده ایم. بدون شک، تاسیس این صندوق و تلاش برای تداوم فعالیت آن، برکات فراوانی به لحاظ مادی ومعنوی برای اعضا وسپرده گذاران داشته است.امید که این گام روز به روز محکم تر شود و مشارکت سپرده گذاران خیّردر آن افزایش یابد تا انشاء الله بخشی از نیازهای ضروری هموطنان رفع شود.
درباره صندوق
تعدادی از بهمن آبادی مقیم تهران در سال 74 با هدف یاری رساندن به هموطنان خود اقدام به تاسیس”صندوق پس انداز و قرض الحسنه فاطمیه(س) بهمن آبادی ها کردند که این صندوق به طور رسمی در سال 75 فعالیت خود را آغاز کرد.
هیات امنای صندوق یادشده در آغاز فعالیت خود، داشت که بعدها با نقل مکان به محل هیات فاطمیه بهمن آبادی ها(واقع در خیابان شهید منتظری(ایرانمهر)تقاطع خیابان طوفانی)، به هفت نفر تقلیل یافت. اعضای هیات امنای این صندوق شامل آقایان محسن بهمن آبادی، مصطفی بهمن آبادی، اکبر محمدی، رضا اشرفی پور، رمضان محترم، مجید حبیبی و محمود بهمن آبادی هستند. همچنین، 2 نفر حسابدار با نام های آقایان حسين بهمن آبادی و احمد ابراهیمی فعالیت های این صندوق را (طی ساعات 16 تا 19 روزهای دوشنبه ،پنج شنبه وجمعه ) انجام می دهند.
صندوق پس انداز و قرض الحسنه فاطمیه(س) بهمن آبادی ها با 100 هزار تومان سرمایه اولیه بهمن آبادی ها آغاز به کار کرد و در حال حاضر،با سرمایه های سپرده گذاران و خیران، سالانه حدود 120 میلیون تا 130 میلیون تومان به افراد متقاضی وام می دهد.درحال حاضر حدود 2 هزار نفر دراین صندوق سپرده دارند.
افتتاح دفترچه سپرده گذاری در این صندوق برای تمام افراد آزاد است اما برای دریافت وام، فرد یا باید اصلیت بهمن آبادی داشته باشد یا این که یک نفر بهمن آبادی معرف وی باشد.
میزان سپرده گذاری از یکهزار تومان به بالا است اما میزان وام دهی از هزار تومان است و در نهایت تا 100هزار تومان (سه برابر سپرده)وام پرداخت می شود.
سخن پایانی
حضور خیِِِّرانه بهمن آبادی های ساکن تهران در افزایش سرمایه صندوق مذکور و توسعه فعالیت آن به صورت تمام وقت، می تواند نقشی موثر در بالا بردن سقف وام دهی به نیازمندان داشته باشد و درنتیجه،خیران با این اقدام، گامی خداپسندانه و انسانی در راستای رفع مشکلات مالی بخشی از افراد نیازمند بر خواهند داشت.صادق (ع) در خصوص قرض دادن می فرماید:وام دادن نزد من محبوب تر است از بخشش و صدقه دادن”بدون
شک دلیل این امر هم این است که وام و قرض دادن به افراد در مقایسه با بخشش و صدقه دادن، شخصیت و شان افراد را حفظ می کند و افراد به دلیل این که پول مورد نظردر نهایت برمی گردانند با دریافت آن، احساس حقارت و دین به قرض دهنده نمی کنند.


آقای مرتضی بهمن آبادی به لقاء الله پیوست

بدون نظر

 

عکس بالا در ایام نوروز امسال گرفته شده است

آقای مرتضی بهمن آبادی فرزند غلامحسین پس از حدود
یک سال مبارزه با بیماری سرانجام
تسلیم تقدیر شد و پنج شنبه شب ساعت  23 به لقاء الله پیوست
.

وی که دچار سرطان
ریه شده بود پس از یک مدت 5 ماهه شیمی درمانی، در روز 14 فروردین با یک سکته نیمه
خفیف مواجه شد وپس از حدود 12 روز از حرکت افتاد ودر نهایت، دوم اردیبهشت ماه به
دیار باقی شتافت
.

مراسم خاکسپاری
وی با حضور جمعی از اقوام و هم وطنان وی ساعت 13:30 بعداز ظهر روز جمعه در بهشت زهرای تهران انجام شد.گفتنی است،مراسم سوم وی در شهرک قیام دشت، راس
ساعت 17 روز یک شنبه برگزار خواهد شد
.

روحش شاد ویادش
گرامی باد
.

 پیام مرگ برای من وما

روزگار رفتنی است برای همه ما؛ چه خوب باشیم چه بد وچه دارا باشیم وچه ندار.خیلی هم زود، روزگار هریک از ما به سر می رسد. از این رو،.با
هم خوب تا کنیم و همدیگر را نرنجانیم.

 اگر خطایی

کردیم یا خطایی
از کسی، متوجه ما شد درصدد رفع مسالمت آمیز آن برآییم
.

همدیگر را ببخشیم تا بخشیده شویم.فعالیت بهمن آبادی ها در تهران (1)

4 نظر

آرايشگاه بهمن آبادي ها در تهران
مهاجرت ساكنان روستاي بهمن آباد از دهه هاي پيش به تهران شروع شده است.آنها در مشاغل مختلف خصوصي ،دولتي ونيمه دولتي به كار مشغول شده اند.از جمله مشاغل ايجاد شده توسط بهمن آبادي هاي مقيم تهران،تاسيس آرايشگاهي با نام «پيرايش بهمن» است كه  پس از چند سال جابجايي در منطقه 14،هم اكنون در خيابان ايرانمهر واقع شده است تا همشهريان وديگر علاقه مندان را سرويس دهي كند.در حال حاضر، جواد اين آرايشگاه را مي چرخاند .

اگر خسته يا غمگين باشي با حضور در اين محفل ، تغيير روحيه مي دهي و شادابي بر چهره ات مي نشيند.
انتشار واژه ها وعبارات طنز آميز در اينجا تو را از غصه و بي حالي مي رهاند .فقط بايد مواظب باشي از خنده روده بر نشوي.

چايي هم كه گاهي اوقات برقرار است و اگر بخواهي كلاس بگذاري واز خوردن خودداري كني ،باتعارف هاي پي در پي آنها نمي تواني مقابله كني.

در اينجا لهجه تهراني و بهمن آبادي در هم آميخته است و گاهي اوقات در مي ماني چگونه سخن بگويي. به هرحال بايد آمادگي هر دونوع لهجه را داشته باشي.

در اينجا چنانچه مايل باشي با پرداخت مبلغي، ابزار آرايشگري منحصر به فردي برايت به كار مي اندازد تا هر زمان آمدي آرايشگاه، با آن موهايت را اصلاح كند.در واقع ابزار مال خودت است و به اصطلاح ، بهداشتي آرايش مي شوي.

كارت خوان هم اينجا هست تا اگر اسكناس نداشته باشي الكترونيكي پول پرداخت كني.

آدرس  : خيابان شهيد منتظري(ايرانمهر)-به سمت خيابان پيروزي-بعد از تقاطع ثارالله – سمت راست(داخل خيابان منتظري)

(بیشتر…)