شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

خانم ام کلثوم بهمن آبادی به لقاءالله پیوست

3 نظر

با خبر شدیم خانم ام کلثوم بهمن آبادی فرزند ابوالقاسم  ساعت۲۰ شب گذشته (یکشنبه دهم اردیبهشت ماه) دار فانی را وداع گفت. 

آن مرحوم  در سال ۱۳۱۰ متولد شد و در زمان فوت، ۸۱ سال سن داشت.

سایت بهمن آباد این ضایعه را به فرزندان، خویشان و مردم بهمن آباد تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علَو درجات و بازماندگان آن مرحوم ، صبر جزیل مسئلت دارد.


روز معلم بر معلمان عزیز مبارک باد

بدون نظر

معلم، عاشقی به تمام معناست برای من و تو که سال های سال در زیر چتر فرهنگی اش غذای روح می دادمان. معلم سال های سال ما را در کنار پدر و مادرمان درس بزرگ شدن آموخت تا امروز بدانیم چگونه زندگی کنیم و یاد بگیریم چگونه انسان شدن را. او مدت های مدید سرپا ایستاده، نجوای خوب شدن سر می داد تا سرتاسر وجودمان به پاکی و درستی زینت داده شود. او غیر از خدا و پدر و مادر بی همتاست و این چنین بوده که به  ضمیر پیامبران  وصف شده اند.

عزت و جلال و شکوه آنها، ما را به تمرین خودباوری و خوداتکایی سوق می داد تا نسل کوچک دیروز، فردا را بسازد و معلم اینچنین، هویت گرفت تا ما با ریتم  انسان شدن هم آوازه شویم. روزت مبارک معلمان عزیزی که در روستاهای محروم بهمن آباد و مزینان، زحمات طاقت فرسایی را متحمل شدید برای ما و به عشق تربیت ما. روزتان فرخنده باد و هماره سلامت و تندرست رسالت سنگین خود را ادامه دهید.

  آقای محسن ذاکری به مناسبت روز معلم ،مطلبی برای سایت بهمن آباد ارسال کرده اند که در زیر می خوانید: 

باغچه کوچکت همیشه بهاری!معلم

باغچه کوچکت همیشه بهاری! کلماتی که بر تخته سیاه می نویسی، ابرهای بهاری اند که باران را به تشنگی گلبرگ ها مهمان می کنند.
همه اتفاقهای تو به گل سرخ می رسند.
پنجره های کلاست را با پروانه ها فرش کرده ای و دیوارهای کلاست را با بوسه شاپرک ها، کاغذدیواری.
نیمکت های کلاس، مثل کلام تو هیچ گاه بوی کهنگی نمی گیرند. کلاست باغچه ای از گل های همیشه بهار است که عطر زندگی را از جانت به مشامم می رساند.
نفس هایت رسولان روشنی اند. کلمات تو ساده ترین شکل ترجمه خورشید است ؛ وقتی بر روی مستطیل جامانده بر دل دیوار می نویسی و نور را نقاشی می کنی. گرد گچ های سفید که بر شانه هایت می نشیند، انگار با لبخندی مهربان، دماوند در مقابلمان ایستاده است؛ با همان سربلندی همیشگی.
اگر کسی چروک های پیشانی ات را دنبال کند، به رنج باغبانی می رسد که سال هاست گل هایش را از بیم خزان، به بهارهای در راه سپرده است، باغبانی که هر صبح، با لبخندی بی پایان، بهار را به باغش دعوت می کند.
همه جاده هایی که تو نشان می دهی، به «خرد و روشنی» می رسند. صدای گام هایت، زمزمه محبتی است که پیام آور دنیایی از مهربانی است.
صدایت، قاصدک هایی هستند که خبر از آینده ای روشن، از روزهای نیامده برایمان می آورند.
همیشه خستگی را پشت لبخندهایت مخفی میکنی؛ لبخندهایی که بوی افتخار و غرور و سربلندی می دهند، لبخندهایی که بوی امید می دهند.
ما ماهیان قرمز کوچکی هستیم که غیر از آب ندیدیم و از هم می پرسیم آب را
و تو رودی هستی که به اقیانوس های دور، پیوندمان می دهی و آب را برایمان بخش می کنی.
تو ابری؛
جان تشنه کویری ما را از باران دانش سیراب می کنی.
تو چشمه ای هستی که زلالی را در زیر سایه درخت دانایی، به ما تعارف می کنی. تو به ما یاد می دهی تا مثل همه پرنده ها پرواز کنیم و یادمان می دهی که خویش را به خداوند برسانیم؛ مثل تمام آه هایی که از دل های سوخته می آید.
وقتی که مثل همیشه آرام آرام شروع می کنی به صحبت کردن، انگار قناری ها، دارند بهار را آواز می کنند! دست های گرمت را می فشاریم که گرم ترین دست دوستی هاست.
آب حیات، همین کلماتی اند که تو به ما می آموزی، بی آنکه چشم طمعی داشته باشی؛ تنها لبخند ما کافیست.
کلماتی که تو می آموزی، هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد.


برگزاری مراسم شهادت فاطمه (ع) در بهمن آباد

1 نظر

مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (ع)، امروز (چهارشنبه) در بهمن آباد برگزار شد.

آقای محسن بهمن آبادی، مسئول فرهنگی امام زادگان روستای بهمن آباد، با اعلام این خبر گفت:به مناسبت شهادت دخت نبی اکرم صدیقه کبری و مادر سادات، مراسم پرشوری با حضور اهالی روستای بهمن آباد برگزار شد و  حاج آقا شمس آبادی، در وصف آن شهیده بزرگوار سخنرانی کرد.

همچنین در این مراسم، آقای محمدی، با مداحی زیبای خود، عاشقان اهل بیت را به فیض رساند.