شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

تست ارزيابي شخصيت

بدون نظر

مرکز پژوهشی علوم اعصاب شناختی رفتار ، امکان بررسی کیفیت زندگی را به صورت آنلاین برای کاربران خود، فراهم نموده است ؛ کاربران می توانند با تکمیل ابزار طراحی شده ، کیفیت زندگی خود را در 8 بعد زیر مورد ارزیابی قرار دهند – فعالیت فیزیکی – ایفای نقش جسمی – درک کلی از سلامتی – ایفای نقش عاطفی – ایفای نقش اجتماعی – سلامت روان – نشاط – درد جسمی این ابزار در 5 صفحه طراحی شده است و 15 – 20 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت و البته بايد حوصله كنيد.

 برای تکمیل فرم می توانید به نشانی زیر مراجعه فرمایید :

سايت مرکز پژوهشی علوم اعصاب شناختی


در وصف زادگاهم(۱)

2 نظر

قاسم ملا
دلم هوای دیدنت را کرده هوای آسمانت را که سخاوتمندانه به مردم کویر ستاره می بخشد، هوای قرار گرفتن بر روی گنبد گلی خانه ای که در آنجا به دنیا آمده ام.هوای یک خوابِ آرامِ تابستان را کرده ام آن وقت ها خوابیدن بر پشت بام، آن هم در حفاظ گنبدها و چشم دوختن به آسمان پر ستاره برای خود عالمی داشت.من با این که به رسم روستا شب ها زودتر از دیگران سر بر بالش می گذاشتم ولی صبح زود بر خاستن از رختخواب، برایم غیرممکن می نمود تا جایی که بخاطر دارم هیچ کس جز حرارت و گرمای خورشید بیدارم نمی کرد. برای در امان ماندن از گزند سوزش خورشید در پناه گنبد پناه می گرفتم ولی تابش خورشید دست بردار نبود.
از رزینه (پله) که پایین می آمدم می دانستم قوری چای انتظار مرا می کشد خیلی چایخور بودم به خوردن صبحانه اهمیت چندانی نمی دادم ولی قبل از هر کاری باید برای خواندن یا آموزش قرآن آماده می شدم.
مرحوم پدر م که همیشه برای تدریس قرآن آمادگی داشت مرا در کنارش می نشاند تا آیه های کوچک را که قبلا” خوانده بودیم دوباره مرور کنیم ایشان که بسیاری از آیات را در حافظه ی خود داشتند بدون نگاه کردن به آیه ای که می خواندم رفع اشکال می کردند.آری وقتی در خلوتِ خودم به گذشته سفر می کنم برگشت از چنین سفری سخت می نماید.
سال هاست با جمعی که سال ها سر خوش بودیم دل خوش نیستیم. دلم به یاد وطن می طپد، وطنی که از آن همه آدم های خوش قلب خالی شده، همسایه هایی که با سایه ی پرمهرشان انس و الفت داشتیم همگی از روی زمین در دل خاک آرمیده اند، هیچ کدامشان دیگر زراعت نمی کنند و آب و ملک شان دست بدست می چرخد. در کوچه ی ما سکوت غمگینانه ای حاکم شده حتی از صدای حیواناتی که شب هنگام از چرا به خانه برمی گشتند خبری نیست در خیابان اصلی نیز تردّد چندانی صورت نمی گیرد.

فقط از کوچه ما: مرحوم پدر بزرگم حاج علی و مادربزرگم، پدر و مادرعزیزم، حاج محمد علی و همسرش، ابراهیم و همسرش، عیسی و همسرش، مراد نهالدانی و همسرش، حاج غلامحسین و همسرش و حاج اسماعیل تقی از کوچه ی ما به دیار باقی شتافته اند روحشان شاد.

ان شاءالله به کوچه شما نیز خواهیم آمد.


تیم فوتسال بهمن آباد در مسابقات فجر، دوم شد

2 نظر

تيم فوتسال بهمن آباد در مسابقات فجر، رتبه دوم را كسب كرد.

به گزارش شاهدان کویر مزینان؛ در این سری از مسابقات که به منظور بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر در سالن ورزشی مزینان برگزارشد، چهار تیم از روستاهای سویز، بهمن آباد، کلاته مزینان  و مزینان طی 2 روز به رقابت پرداختند که در پایان، تیم بهمن آباد پس از  تيم شهدای مزینان،  رتبه دوم را به دست آورد. 
اعضای تیم فوتسال بهمن آباد شامل آقایان هادی بهمن آبادی (فرزند ابراهیم)، علی سویزی (فرزند محمد)، علی سویزی (فرزند اکبر)، محمد بهمن آبادی (فرزندموسی)، حسین سویزی (فرزند حمید)، یاسر بهمن آبادی (فرزند حسین) و مهدی بهمن آبادی (فرزند اصغر) بودند.

warzesh-mazinan

 
warzesh-mazinan.jpg2

گفتنی است دراین دوره از مسابقات که در روزهای بیست و یکم و بیست و دوم بهمن ماه برگزار شد،  تیم های سویز و کلاته مزینان نیز در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند.