شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

برگزاري مراسم ختم مرحوم اصغر محمود

بدون نظر

مراسم ختم مرحوم آقاي اصغر محمود بهمن آبادي امروز (جمعه) 6 ارديبهشت، ساعت 17 تا 18:30  در محل مسجد سيدالشهداي تهران برگزار مي شود.

 مرحوم اصغر بهمن آبادي، دوشنبه 26 فروردين ماه  دار فاني را وداع گفت.

سايت بهمن آباد درگذشت آن مرحوم را به خانواده ايشان، خويشاوندان و مردم بهمن آباد تسليت عرض كرده و براي آن مرحوم،‌علو درجات و براي بازماندگان صبر جزيل مسئلت دارد.


رفع نسبي مشكل سايت بهمن آباد

بدون نظر

مخاطبان گرامي!

سلام.

از اينكه بيش از 10 روز، سايت بهمن آباد دچار مشكل شده بود پوزش مي طلبيم. آقاي سعيد بهمن آبادي، طراح سايت، به كمك ما آمده و پس از تلاش زياد، توانست آن را راه اندازي كند.

 البته هنوز مشكل به صورت كامل رفع نشده است و اميدواريم به زودي، تمام بخش هاي سايت قابل مشاهده شود.


قابل توجه سرپرست فرماندار داورزن

5 نظر

بهمن آباد به عنوان يكي از روستاهاي تابعه شهرستان داورزن، متاسفانه همچون ديگر روستاهاي كشور با معضل مهاجرت مواجه شده و طي سال هاي گذشته، بيش از 90 درصد جوانان آن، راهي شهرها شده اند.
بدون شك، اين مساله به استراتژي ها و سياست هاي كلي كشور طي دوره هاي مختلف بر مي گردد كه اين روند را رقم زده است. البته در سال هاي گذشته، اقدامات مختلفي نظير اعطاي تسهيلات اشتغالزايي به جوانان روستايي صورت گرفته اما جذابيت شديد شهرها، بر اين اقدامات فائق آمده و به حالتي در آمده است كه همه شاهديم.
گسترش اين معضل، به حدي رسيده كه روستايي همچون بهمن آباد حتي سه جوان با سواد ندارد كه بتوان شورا را به آنها سپرد تا درنتيجه، بتوانند نقشي مفيد در پيشبرد و توسعه روستا داشته باشند.
اين در حاليست كه روستاي بهمن آباد از داشتن فردي به نام «دهيار» نيز محروم است تا بتواند در چنين مسئوليتي، وظايف دهياري را به انجام رساند. طوري كه از هر فردي پرسيديم، نام دهيار را نمي دانست، شايد هم دهياري نامرئي دارد كه امور مربوط به روستا را از راه دور كنترل مي كند؟! مگر نه اين است كه طبق قانون، هر روستا بايد دهيار داشته باشد و حتي حقوقي (درآمدي) براي آن تعيين شده است؟!
از جمله پيامد هاي اين روند، كم آب شدن آب قنات بهمن آباد به رغم صرف هزينه هاي سالانه ساكنان بوده كه يكي از دلايل آن، نبود نظارت بر پيمانكاران لايروبي قنات است.
مساله ديگري كه مطرح است، نداشتن اطلاع دقيق اعضاي شورا از حريم جغرافيايي روستاي بهمن آباد است. به طوري كه در ايام نوروز، در جلسه اي كه با حضور برخي ساكنان روستا در اعتراض به زراعت املاك موقوفي توسط يكي از اهالي روستاهاي مجاور تشكيل شد، هيچ كس از محدوده دقيق روستا اطلاع نداشت و مايي كه نسبت به زير كشت بردن زمين هاي وقفي امامزادگان بهمن آباد اعتراض داشتيم، مانده بوديم كه آيا اعتراضمان بجاست يا خير؛ چرا كه برخي افراد مدعي بودند زمين هاي وفقي، در گذشته براي ساخت حمام به فروش رفته است و ديگر جايي براي شكايت باقی نمي ماند كه البته خود اين موضوع – كه بخش زيادي از زمين ها با قيمت نازل جهت ساخت يك بنا به فروش گذاشته شود – جاي سئوال دارد.
به هر حال، گرچه در روستا ساكن نيستيم اما عرق وطنيمان ايجاب مي كند كه در برابر اين موضوع واكنش نشان دهيم و دامنگير شدن اين مساله، به دليل نبود مسئولي در روستا براي پيگيري موضوع و دريافت مدرك و سند واقعي است كه سبب ايجاد ابهامات در اذهان افرادي است كه گاه گداري به روستا – وطن خود- سفر مي كنند.
جناب آقاي اسماعیل غفاری، سرپرست محترم فرماندار شهرستان داورزن! مايل بوديم به عنوان خبرنگار، حضوري در خدمت جنابعالي باشيم، اما شرايط كاري، اين سعادت را از ما گرفت. گرچه شما به تازگي به اين مسئوليت منصوب شده ايد، با اين حال، ممنون مي شويم با بررسي عملكرد بخشداري سابق داورزن، به سئوالات زير – كه دغدغه بسياري از اهالي روستاي بهمن آباد است – پاسخ گوييد:
1- آيا براي روستاي بهمن آباد دهيار تعيين شده است؟ اگر پاسختان مثبت است، لطفا نام وي را براي اطلاع عموم ذكر بفرماييد؟
2- وظايف دهيار چيست، چگونه تعيين مي شود، چه شرايطي بايد داشته باشد و آيا نظارتي بر كار آنها مي شود؟
3- آيا طي 5 سال اخير، بودجه اي براي روستاي بهمن آباد تعيين شده است؟ اگر پاسختان مثبت است، چقدر بوده و در چه راه هايي هزينه شده است؟
4- طي سال هاي گذشته، چه اقلام دولتي و در چه دوره هايي براي مردم روستاي بهمن آباد (از جمله سيمان، آرد و غيره) اختصاص داده شده است؟
5- آيا فرمانداري داورزن، محدوده واقعي روستاي بهمن آباد را مي داند؟
6- در سال جاري، براي روستاهاي تابعه داورزن چقدر بودجه تعيين شده و شما چه برنامه هايي براي توسعه روستاها از جمله بهمن آباد داريد؟
افکار عمومی بهمن آباد منتظر پاسخ به این سئوالات است. در صورت پاسخ به سئوالات، لطفا به ايميل زير ارسال فرماييد:
y.bahmanabadi@gmail.com
شماره تلفن همراه: 09122389762
يوسف بهمن آبادي