شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

سامانه اینترنتی و پیامکی سبد کالا معرفی شد/ کسب اطلاع با پیامک به 5000499

بدون نظر

سامانه اینترنتی و پیامکی سبد کالا معرفی شد.

خبرگزاری فارس: سامانه اینترنتی و پیامکی سبد کالا معرفی شد/ کسب اطلاع با پیامک به 5000799

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت سامانه پیامکی اطلاع از وضعیت شمول سبد کالایی را اعلام کرد.

بنابراین گزارش، مردم برای آنکه از وضعیت شمول سبد کالایی خود مطلع شوند می‌توانند از طریق تماس با درگاه اطلاع‌رسانی همراه اول به شماره #799*  و یا با پیامک به شماره 5000799 ،شماره کارت بانکی که یارانه واریز می‌شود و کد ملی خود را ارسال کنند.

بنابراین گزارش، همچنین مردم می‌توانند با تماس  09612 پاسخ سئوالات خود را از کارشناسان وزارت صنعت جویا شوند.

به گزارش فارس، همچنین وبسایت رسمی www.yaranehkala.ir آخرین جزئیات سبد کالایی را به مردم اطلاع‌رسانی می‌کند که در این وبسایت، پی‌گیری سهمیه، عرضه‌کنندگان سبد کالا و همچنین آیکون‌های سامانه مدیریت حساب خانوار، موجودی سبد کالای تخصیص یافته، موجودی سبد کالای استفاده نشده، استعلام عرضه کنندگان سبد کالا و مرکز تماس طراحی شده است.

همچنین در مرکز تماس این سامانه برای بروز هرگونه اشکال در فرایند تراکنش مردم می‌توانند با مرکز تماس شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت که روی رسید دستگاه کارت‌خوان درج شده است موارد را پیگیری کنند.


حاج عباس بهمن آبادی چشم از جهان فرو بست

2 نظر

آقاي حاج عباس بهمن آبادي فرزند حاج حسن، جمعه شب، چشم از جهان فروبست.

به گزارش سايت بهمن آباد، مرحوم حاج عباس پس از يك دوره تحمل بيماري، ساعات پاياني شب گذشته در يكي از بيمارستان هاي تهران بدرود حيات گفت.

آن مرحوم، از جمله كشاورزان پرتلاش بهمن آباد بود كه فعاليتش هيچ گاه تعطيل بردار نبود. در برپايي نماز اول وقت نيز جزو نخستين افرادي بود كه در مسجد حضور مي يافت.

سايت بهمن آباد، اين ضايعه را به همسر، فرزندان، خويشاوندان و نيز مردم بهمن آباد تسليت گفته و از خداوند براي آن مرحوم، غفران الهي و براي بازماندگان صبر جزيل مسئلت دارد.

 

 


یک نظر و چند پاسخ درباره اختلاف سویز و مزینان در روز عاشورا

4 نظر
نويسنده: علی مزینانی عسکری

روز پنجشنبه بیست و ششم دی ماه یکی از همشهریان خوب سویزی به نام ماشاء الله که خودشان ثبت فرموده اند ماشالا و به احتمال نام اصلیشان هم نیست و متأسفانه در باره ی مردم مزینان نظر مساعدی ندارد و هر آنچه در چنته داشته است نثار ما نموده اندو  در بخش نظر دهی شاهدان کویر مزینان نظری گذاشته اند که بهتر دیدیم این نظر و پاسخ را در هفته ای که به نام وحدت نامیده شده است برای مخاطبان گرانمایه ی شاهدان کویرمزینان به نمایش بگذاریم تا شاید اتفاق خوبی رخ بدهد و وحدتی که ایشان منظور نظر مبارکشان هست بر قرار شود و شائبه هایی که نسبت به مزینان و مزینانی ها دارند البته با احترام به تمامی مردم خوب و با فرهنگ سویز برطرف گردد.

MIM_8147.jpg


نظر آق ماشالا

شما مزینانیهایی که انقده ادعا دارید و مغرورید که یه جوری هم این وب توشتید که انگاری انساهای کاملا عاقلی به نظر می آیید ولی آیا این ده هاتیه آدم بزرگ یا ریش سفید عاقل ندارد که هرگاه روز عاشورا می رسد چرا با دسته ی عزاداری سویز که روستای همسایه است باهم عزاداری نمی کنند وفقط با روستای بهمن آباد عزاداری کرده و بعد که رفتند دسته ی سویز وارد امام زاده می شود حالا هی شما پیاده برو مشهد هی سینه بزن بابا دو تا داهات که با هم کنار نمیان می خوای دوتا شهر با هم کنار بیان هی بنویس که بازیگر مزینانی اومد تو مراسم عزاداری خواننده ی سنتی خون مزینانی دانشمندان مزینانی شریعتی مزینانی این حرفا آیا بوی غرور نمی ده ما کجاییم و ملامت گر ایام کجا

پاسخ ما

باسلام و عرض ادب

جانا سخن از زبان ما می گویی

دوست عزیز و همشهری گرامی ؛ متأسفانه آنقدر در نوشتن این مطلب عصبانی هستید که حتی یک بار برنگشتید تا انشای خود را مرور بفرمایید که حد اقل اشتباه املایی کمتری داشته باشید و بعد هم مزینانی ها را متهم نموده اید که چرا فقط با بهمن آبادی های عزیز و گرامی همراه می شوند. همین سئوال را ما از شما می پرسیم چرا هیئت سویز و همشهریان محترم سویزی صبر می فرمایند تا مزینان از مزار امام زادگان خارج شوند و بعد آنها وارد مزار گردند ؟!

البته ما به لحاظ سن به این مسئله واقفیم وعلت جدایی عزیزان سویزی را می دانیم که در دهه ی شصت بنا به دلایلی در همان روز عاشورا که روز سوگواری برای اباعبدالله (ع) می باشد دعوا و درگیری بین جوانان آن دوره ی مزینان و سویز در می گیرد و بعدها سردمداران سویز تصمیم می گیرند که عزادارایشان را از مزینانی ها جدا نمایند و بعد از خروج هیئت مزینان به مزار تشریف بیاورند.

سئوال دوم ما از شما گرانمایه این است ؛ اگر تقصیر را به مزینانی ها نسبت می دهید  پس چرا در تاریخ عزاداری بهمن آباد و مزینان هیچ گاه دعوا و جدایی بین مزینان و بهمن آباد نیست!؟

الحمد الله و با تشکر از تمامی مردم خوب بهمن آباد به ویژه روسای هیئات این روستای تاریخی ،  همیشه عاشورا با شکوه خاص و وفاق و همدلی و همراهی خوبی  در مزار امام زادگان برگزار شده و هم مزینان به عنوان میهمان و هم بهمن آبادی های با فرهنگ به عنوان میزبان عزای فرزند فاطمه (س) را پاس می دارند و متحد و یک دل هردو روستا آن روز عزاداری سیدالشهدا (ع) را برگزار می نمایند.

سومین سئوال ما از شما مخاطب عزیز این است آیا می دانید که مزینان در روز عاشورا تنها نیست و مردم خوب و مهربان غنی آباد نیز مزینانی ها را در این روز از صبح تاشب همراهی می نمایند و مزینانی ها به عنوان میزبان به استقبال هیئت  غنی آبادی ها می روند و مردم فهیم غنی آباد نیز به خصوص روسای هیئات این روستا به عنوان میهمان روزعاشورای مزینان را از خود می دانند و در همه ی امور حتی طبل و سنج زنی و نوحه خوانی مزینانی ها را همراهی می نمایند!؟

چهارمین سئوال ما،  چرا به دنبال ریش سفیدان مزینانی می گردید مگر ما از عزای اماممان قهر کردیم یا این عزیزان سویزی هستند که صبر می کنند تا مزینانی ها از مزار خارج شوند و بعد ریش سفیدان سویز دستور حرکت هیئتشان را بدهند و وارد مزار شوند؟ ! آیا در سویز هیچ ریش سفیدی پیدا نمی شود که پا پیش بگذارد و یک بار هم که شده امتحان بفرمایند و با مزینانی ها ، غنی آبادی ها و بهمن آبادی ها همراه شوند و ببینند که اوضاع آن چنان که شما فکر می کنید نیست و ما افتخار می کنیم که با شهروندان سویزی که در سالیان نه چندان دور مراوده ی خوبی داشتیم همراه و دوست هستیم ! شاید شما ماشالای گرامی آنقدر جوان هستید که به یاد نمی آورید که روزی و روزگاری ما از مزینان می آمدیم به روستای شما و دعای توسل و کمیل برگزار می کردیم و فرزندان سویزی برای ادامه ی تحصیل همکلاسی ما مزینانی ها بودند و در مدرسه ی ما درس خواندند و پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی نمودند!

پنجمین سئوال ما؛ مگر افتخار به وجود افتخار آفرینان آن هم از نوع شریعتی بزرگ  منسوخ شده است که از ما می خواهید به وجود فرهیخته هایمان که کم هم نیستند فخر نورزیم ؟!

در پایان از شما دوست ارجمند در خواست می کنم به نوشته ای در باره ی مزینان که مجله ی اینترنتی سبزواری ها منتشر نموده توجه بفرمایید و بعد در باره ی مزینانی ها قضاوت نمایید که ما کجاییم و ملامت گر ایام کجا !

کویر زیبا و خاطره انگیز مزینان به روایت مجله اینترنتی سبزواریها 

شاید هر ایران صاحب دلی که اندک آشنایی با دکتر علی شریعتی داشته ، و حداقل کتاب کویر او را مطالعه کرده باشد ، بسیار علاقه مند باشد که یک شب از نزدیک آسمان زیبا و پرستاره منطقه ای کویری که بزرگ مردی چون شریعتی را در خود پرورش داده است و الهام بخش نوشتن نثرهای زیبای کتاب کویر شده است ، را از نزدیک مشاهده کند و حتی یک شب زیر سقف این آسمان بخوابد و با عظمت کویر خلوت کند.

روستای مزینان زادگاه دکتر شریعتی در شهرستان تازه تأسیس داورزن در حوزه فرهنگی و تمدنی سبزوار بزرگ واقع شده است.