شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

غروب در مزار بهمن آباد

بدون نظر

IMG_1410

 

 

 

 

 

غروب بهمن آباد- 27 شهریور 93IMG_1413IMG_1411IMG_1413IMG_1416IMG_1416IMG_1416

 


3 راهکار موثر برای کاهش اثرات سوء تشعشعات موبایل

بدون نظر

مدیرکل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار با تشریح عوامل موثر در کاهش تشعشعات موبایل گفت: کاربران باید هنگامی که قدرت سیگنال آنتن‌دهی ضعیف است موبایل خود را خاموش کنند و یا مکان مناسب‌تری را برای برقراری مکالمه پیدا کنند.

  • گوشی مرغوب بخرید

سید حسن سید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه برای کاهش پرتوگیری، افراد هنگام خرید گوشی، میزان SAR (نرخ جذب ویژه) مستند شده آن را از فروشنده درخواست کنند، اظهار داشت: میزان SAR گوشی حتما باید کمتر از دو وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه باشد و این مقدار هرچه کمتر باشد آسیب‌های احتمالی کمتر خواهد بود.
وی با بیان اینکه میزان SAR مرغوبترین گوشی‌های همراه در حدود 10 درصد حد آستانه استاندارد یا کمتر از آن است، خاطرنشان کرد: اثرات بیولوژیکی برگشت ناپذیر، در‌SAR های بالاتر از 4 وات بر کیلوگرم در مدت 6 ثانیه ظاهر می‌شود.
مدیر کل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار گفت: میزان SAR اکثر گوشی‌های همراه موجود در بازار در بهترین حالت ممکن حدود 14/0 وات بر کیلوگرم و در بدترین حالت 6/1 وات بر کیلوگرم است که بین 15 تا 80 درصد حد استاندارد است که این میزان با بکارگیری هندزفری استاندارد به صفر مجازی می‌‌رسد.

  • کودکان زیر 12 سال از تلفن همراه استفاده نکنند

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش پرتوگیری از تشعشعات تلفن همراه، استفاده از این وسیله باید حتی الامکان در مواقع ضروری صورت گیرد، ادامه داد: به بزرگسالان توصیه می‌شود که مکالمات کوتاه داشته باشند و کودکان زیر 12 سال نیز از تلفن همراه استفاده نکنند نوجوانان نیز حتی المقدور به جای برقرای تماس تلفنی، پیام کوتاه ارسال کنند.

سید موسوی اضافه کرد: بانوان در دوران بارداری باید استفاده از تلفن همراه را محدود کنند و تمامی کاربران در شرایط غیر عادی از جمله بیماری، سرماخوردگی، سردرد، جراحت، شکستگی موضعی، سوختگی و از این قبیل شرایط از موبایل استفاده نکنند.

  • گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک نکنید

مدیرکل دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی همراه اول با تاکید بر اینکه افراد نباید گوشی در حال شارژ را به گوش خود نزدیک کنند، افزود: کاربران باید توجه داشته باشند که گوشی در حال شارژ را از مجاورت محل خواب خود دور نگه داشته و پس از اتمام شارژ باطری گوشی، دستگاه شارژر را از پریز برق خارج کنند.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این توصیه‌ها می‌تواند در کاهش پرتوگیری احتمالی تشعشعات موبایل موثر واقع شود، ادامه داد: بهتر است هنگام عدم استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، مشترک گوشی خود را خاموش کند همچنین موبایل باید دور از نواحی حساس بدن مانند چشم‌ها، اعضاء تناسلی، سینه و اعضاء داخلی قرار گیرد.

سید موسوی به مشترکان توصیه کرد که موبایل خود را حتی الامکان دور از سر خود نگه دارند و یا از هندزفری استاندارد استفاده کنند.

منبع: جي اس ام

براي اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد.


تسليت به همشهري

بدون نظر

آقاي مهدي بهمن آبادي، فرزند بهمن آباد اين روزها در غم از دست دادن 2 عزيز خود عزادار است.

آقاي مهدي بهمن آبادي كه هنوز سنگيني غم از دست دادن پدر خود (مرحوم عبدالله) در ششم ارديبهشت امسال، بر زندگي اش كاهش نيافته بود، دوشنبه همسر گرامي اش نيز- كه روز پدر را بر مزار ايشان در بهمن آباد حاضر شده بودند و متاسفانه هنگام برگشت به دليل تصادف به كما رفته بود- پس از حدود 4 ماه  با دنيا وداع گفت. همسر وي نيز از خانواده بهمن آبادي ها بوده و فرزند آقا فرامرز (فرزند مرحوم كربلايي محمد علي) است.

سايت بهمن آباد اين ضايعه دردناك را به آقا مهدي، خانواده مرحوم، خويشاوندان و مردم بهمن آباد تسليت مي گويد و از خداوند منّان علو درجات براي آن مرحوم و صبر و شكيبايي براي بازماندگان مسالت دارد.