شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

چند نکته قابل تآمل در خصوص عزاداران هیئت حسینی

2 نظر

یکی از همشهریان محترم، دلسوزانه مطلبی درباره «مراسم محرم در بهمن آباد» برای سایت بهمن آباد ارسال کرده است که مشروح آن  بدون کم و کاست منتشر می شود:

دو سال است که با نظر شیخ محمد، عزاداران در روز تاسوعای حسینی از رفتن هیئت به روستای مجاور به منظور عزاداری و قرائت فاتحه برای شهدای روستای سویز منع شده اند. لذا نکاتی درباره دیدگاه شیخ محمد (رفتن به سر خاک شهدا و عزاداری برای سالار شهیدان در روستای سویز لازم نیست و زن و بچه مردم اذیت می شوند) قابل تأمل است:
1- مگر رسوم قبلی بهمن آباد که در روز تاسوعا طبق نظر بزرگان به روستای سویز می رفتیم، کار بیهوده ای بوده است؟ که متاسفانه اکنون با نظر شیخ ابتر مانده است.
2- مگر این شهدا ادامه دهنده راه سالار شهیدان حضرت ابا عبداله (ع) نیستند و برای این مرز و بوم جان خود را فدا ننموده اند؟!
3- اگر عزاداران اذیت می شوند، چرا در روز عاشورا عزاداران روستای سویز به بهمن آباد می آیند؟
4- آیا هر رفتی با یک آمد جواب داده نمی شود؟
5- مگر شهدا نگفته اند ما را یاد کنید حتی با یک صلوات، و این زیارت عتبات عالیات که اکنون به آسانی انجام می شود به پاس خون این شهیدان نیست؟!
6- در دستگاه امام حسین (ع) همه خادمند و کسی به دنبال ریاست نیست.
7- در این دو سالی که با نظر شیخ محمد از رفتن به روستای سویز برای عزاداری منع شده ایم، غیر از لعن و نفرین و بی رمق نمودن عزاداری برای جوانان با شور و اشتیاق حسینی، چیزی عاید نگردیده است.
لذا ضروری است در نظرات این چنینی، تجدید نظر شود تا هر چه بهتر عزاداری سید و سالار شهیدان و با وحدت هر چه بیشتر عزاداران روستاهای اطراف برگزار شود.

امضا محفوظ


تعلل در تعمیر خطوط تلفن بهمن آباد

بدون نظر

شرکت مخابرات شهرستان سبزوار در تعمیر خطوط تلفن بهمن آباد تعلل می کند.

به گزارش سایت بهمن آباد، محسن بهمن آبادی، رئیس شورای اسلامی بهمن آباد با بیان این مطلب گفت: حدود 32 خط تلفن بهمن آباد از حدود یک سال پیش با مشکل اختلال مواجه شده و برخی از آنها نیز به طور کامل قطع شده است که در پیگیری های صورت گرفته در سطح استان، تجهیزات مورد نیاز  تامین شده اما مخابرات سبزوار در تعویض کابل نوری تعلل می کند.

وی ادامه داد: انتظار ما از رئیس مخابرات سبزوار این است که هر چه سریعتر اقدامات لازم را برای رفع مشکل خطوط ارتباطی بهمن آباد انجام دهد.

بنا به این گزارش، اختلال در شبکه تلفن  روستای بهمن آباد، موجب شده تا خانواده های مقیم شهرستان ها نتوانند با خویشاوندان خود ارتباط برقرار کنند و جویای احوال آنها باشند.


توجه

بدون نظر

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند:

y,bahmanabadi@gmail.com