شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

رزمایش الی بیت المقدس در امامزادگان بهمن آباد برگزار شد

بدون نظر

رزمایش الی بیت المقدس طی دو روز در امامزادگان بهمن آباد برگزار شد.

به گزارش سایت بهمن آباد، محسن بهمن آبادی، فرمانده بسیج بهمن آباد با بیان این مطلب گفت: بسیجیان منطقه داورزن در رزمایش الی بیت المقدس طی روزهای پنج شنبه و جمعه   شرکت کردند.

وی ادامه داد: از جمله برنامه های  این رزمایش، برگزاری کلاس های آموزش نظامی، مقابله با ناآرامی، دفاع از کوی و برزن و امداد نجات  بود.

به گفته وی، خدمات پذیرایی از این گردان بسیجی در هیات حسینی بهمن آباد انجام شد.


سیل، قنات بهمن آباد را بند آورد

بدون نظر

سیل اخیر موجب بند شدن قنات بهمن آباد شد.

با سرازیر شدن سیل در تعدادی از حلقه های چاه (کاریز) قنات بهمن آباد، مسیر اصلی قنات بسته شده و آب آن، به چاه های قدیم (کهنه) یا قنات های روستاهای مجاور می رود. از این رو، چند روزی است آبیاری زمستانی زمین های کشاورزی بهمن آباد تعطیل شده و اهالی این روستا  نگران جدی آینده کشاورزی هستند.

واقعیت این است که زندگی اغلب اهالی روستای بهمن آباد به همین قنات وابسته است و اگر دجار خشکی شود، روستا با بحران معیشتی مواجه خواهد شد. قنات که نباشد روستا  همچون قلعه برهوتی خواهد شد که نفس زندگی در آن به سختی خواهد زد و در آینده نه چندان دور نیز به سرنوشت روستاهای دیگری که به دلیل بی آبی، خالی از سکنه شده و از لیست روستاهای ایران خارج شده اند، تبدیل خواهد شد.

بهمن آباد طی سال های گدشته  در برابر بحران های مشابه بارها تا مرحله بحران نابودی پیش رفته  اما با همت و تلاش ساکنانش کمر راست کرده و جانی تازه گرفته است.

همین یک سال اخیر نیز با تلاش مردم، قنات رونق گرفت و با افزایش میزان آب آن، امید به زدگی در روستا افزایش یافت. اما با بحران پیش آمده، دیگر توانی برای  اهالی روستا جهت رفع مشکل نمانده است و ضروری است نهادهای مسئول داورزن – که اخیرا  به شهرستان تبدیل شده و مدعی به شمار می رود-  باید به بهمن آباد به عنوان یکی از روستاای زیرمجموعه در این شرایط  توجهی جدی بکنند. بدون شک، با رفع این بحران است که مسئولان داورزن می توانند در برابر مردم بحران زده بهمن آباد، ادعا کنند که مردم روستاهای اطراف باریشان اهمیت دارد و شهرستان شدن آن، برای مردم منطقه برکت آفرین است و فواید آن تنها مختص خود داورزن نیست.

مردم روستای بهمن آباد امیدوارند که در بربر بودجه های اختصاصی شهرستان، یکی از اولویت ها را  رفع بحران قنات بهمن آباد در نظر گیرند.

در اینجا، نهادی که بیشترین مسدولیت را در قبال این بحران دارد، اداره محترم جهاد کشاورزی داورزن است که البته نهادهای دیگر نظیر فرمانداری محترم داورزن نیز می توانند تسهیل کننده شرایط برای این مساله شوند.

یوسف بهمن آبادی


راه نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کنید / باگ‌های امنیتی ویندوز را اصلاح کنید + آموزش تصویری

بدون نظر

برای اینکه بدانید چگونه می توان راه های نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کرد، حتما گزارش مربوطه را در لینک زیر بخوانید:

راه نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کنید / باگ‌های امنیتی ویندوز را اصلاح کنید + آموزش تصویری