شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

آقای مجتبی ذاکری دار فانی را وداع گفت

بدون نظر

آقای مجتبی ذاکری ( مجتبی حاج شیخ) امروز ظهر دهم فروردین، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش سایت بهمن آباد، مرحوم مجتبی حاج شیخ که پیش از ظهر  امروز برای رفع کسالت همراه با نزدیکان خود به مطب پزشک  داورزن مراجعت کرده بود، متاسفانه  بر اثر ایست قلبی درگذشت.

سایت بهمن آباد این ضایعه را به خانواده محترم، خویشاوندان و مردم بهمن آباد تسلیت گفته و از خداوند برای بازماندگان صبر وشکیبایی ونیز  برای آن مرحوم، غفران الهی را مسالت دارد.


نامه ای به سیل ویرانگر و سلامی به کاریز بهمن آباد

بدون نظر

جناب سیل ویرانگر سلام!

با این که من از دیرباز تو را می شناسم ولی خواستم نامه ی بی سلام برایت بنویسم آری تو را خوب می شناسم اما شناختِ نیاکانِ من از تو به اندازه ی همه ظلم هایی است که به آن ها کرده ای!نام تو به لحاظ سابقه ی طولانی در تخریب و برجاگذاشتن ویرانی هراس انگیز است. آثار برجا مانده از دست اندازی به مال و جان انسان ها قابل شماره نیست،هرگاه بسوی نورستان یا همان قبرستانِ روستا می روم از دل ویرانه هایی عبور می کنم که خانه و کاشانه ی نیاکانمان با طغیانِ تو  برسرشان تخریب شده است، نمی دانم چند نفر از دست تو تا کنون از پای در آمده اند ولی این را می دانم که از وقتی خانه های مجلل نیاکان من با بی رحمی تو نابود شد آن مکان، به نام جدید و بیگانه ی «خرابه»شهرت یافت،

جناب سیل!اگر بخواهم ازدیگر مکان هایی که تو باعث تخریب شان شده ای نام ببرم باید به قلعه ی ملاهاشم اشاره کنم که پر سکنه بوده و استادان و علمایی چون ملامحمد بهمن آبادی  و ملاهاشم و…را در خود داشته است، خیلی از قلعه ها را می شناسم که هنوز برج و بارو و آثار برجا مانده شان حکایت از دردهای کهنه ای دارد که تو برسر آن ها آورده ای!اما آن چه اکنون می خواهم به آن بپردازم شاید غم انگیزتر از رویدادهای گذشته باشد و آن داستان راستان و تکراری ورودتان به کاریز است، آری شنیدم؛ سیل ویرانگر بی پروا خود را به کاریز رسانده و شاهرگ حیات روستا را گسسته و زنان و مردانی که چشم امیدشان به چشمه بود را نومید کرده است!ما مردم روستا و تو سیل ویرانگ، خوب یکدیگر را می شناسیم اما فرق بین ما و تو در این است که تو ویران می کنی و ما آباد، راستی چرا دست از سر کاریز ما برنمی داری؟

نقش جهل و غفلت

نکند گناه اصلی به گردن خود ما باشد به عبارتی باید نسبت به مهار آب های رونده اقدام می کردیم  و نکردیم  باید سد می ساختیم و  نساختیم، باید از وجودِ سیل بهره مند می شدیم نکند ما از روی غفلت و جهل شکوه می کنیم و گناه ندانسته هامان را به گردن سیل می اندازیم! نکند این سیل نیز آیات و نشانه و رحمت است از جانب خداوند و ما با فکر کوتاهی که داریم آن را تبدیل به نقمت و حتی ناشکری می کنیم! نکند تو  جناب سیل!عاقل باشی و ما نادان؟ نکند جهل ماست که ویران می کند و ما آن را به حساب تو می نویسیم؟ راستی تو چند سال پیش هم آمدی و قنات ما را خراب کردی این که ما به فکر پیشگیری نبودیم و دور اندیشی ندانستیم از غفلت و جهل خودمان است نه سیل.

و اما سخنی با کاریز؛

شنیدم باز هم مورد تعرض بی امان سیل قرار گرفتی و یک بار دیگر در ناتوانی دست و پا می زنی؟ چطور سیل ویرانگر ملاحظه ی سن و سال و آبروی چند صد ساله ات را نمی کند و هر از چند سال یک بار به قصد نابودی گلویت را تا حد مرگ می فشارد؟ چطور نمی داند افزون بر این همه انسان، چرندگان و پرندگان و سایر موجودات از وجودت بهره مند شده و می شوند؟ سیل ویرانگر چرا نمی داند که اگر او برای ویران کردن می آید تو برای آباد کردن سر از پا نمی شناسی؟ می دانم که حرمتت را پاس نداشتند و بازهم ناجوانمردانه تو را مورد تعرض قرار دادند کاریز عزیز! ما همیشه دوستت داشته و داریم زیرا با وجود تو وجود یافتیم  و با بودنت نفس کشیده ایم ما خاطرات بسیار فراوانی که مملو از خوبی هاست را  با تو در قاب خاطراتمان داریم تو بیاد ماندنی ترین و دوست داشته ترین میراثی هستی که از هزاران سال پیش از اجدادمان برجا مانده، خوشحالیم که با وجود همه ی ناملایمات ایستاده ای و سرود وحدت و همدلی و زنده باد زندگی سر می دهی، بازهم مانند گذشته صبور باش و بجوش که چشمه و منتظرانِ آب در انتظار جوشش تو لحظه ها را شماره می کنند!

منبع: بهمن آباد خبر


تشکیل گروه «دوستداران توسعه بهمن آباد» در وایبر

بدون نظر

گروه «دوستداران توسعه بهمن آباد»  در وایبر راه اندازی شد.

هموطنان گرامی بهمن آبادی علاقه مند به حضور در این گروه، می توانند با اضافه کردن شماره تلفن 09122389762، تمایل خود را به حضور در گروه یاد شده اعلام فرمایند.

مشتاقانه  منتظر حضور شما در این گروه  هستیم.