شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

حرفی از ته دل

وبلاگ ذاکرالحسین- بعد از نزدیک به یک سال دوباره صدای زینب کبری س از گودی قتلگاه بگوش می رسد ………….. درست است که هر روز ما محرم است ………….. اما به تقویم که نگاه کردم دیگر چیزی نمانده تا محرم الحرام انگار همین دیروز بود با پیراهن های مشکی رنگ با شال های مشکی رنگ در مجلس سید الشهدا (ع) حاضر و ناظر بودیم آری رفیق..!

یک سال گذشت ….. یک سالی که برابری می کند با چشم برهم زدنی و ای کاش توفیق داشته باشیم و زنده باشیم تا امسال نیز بتوانیم مثل سال های قبل بهره مناسب و مطلوبی از این ماه ببریم جایتان خالی این هفته (جمعه) با اهل بیت شاه عبدالعظیم بودیم و همه رفقا رو دعا کردیم.

در بین راه، از مسیر حسینیه فاطمیه (س) بهمن آبادی ها که عبور می کردم نگاهم به در بسته حسینیه افتاد و بغضی گلویم را گرفت. شاید دلیلش خاموشی چراغ های حسینیه بود آن هم در شب جمعه و………………………. بیاد آن روز هایی (اشاره به دهه 70 ) که در ایام هفته، مراسم هایی از قبیل قرائت قرآن، هیات هفتگی و…. داشتیم اما حال چه سود از بی برنامگی بی برنامگی که اگر نبود شک نکنید حسینیه ما جزو مراکز فرهنگی این منطقه لقب می گرفت. نمونه بارزش حسینیه حضرت علی اکبر (ع) واقع در چهار راه صفا که گهگاهی بد نیست برنامه های این هیات های نزدیک محلمان را از نزدیک دنبال کنیم و از برنامه ریزی موفقشان الگو بگیریم. محرم ها که می شود می خواهیم بهترین و نمونه ترین و منظم ترین حسینیه در تهران باشیم نه این چیز بدی نیست و پسندیده است و همه استقبال می کنند که حسینیه ای با برنامه و منظم برای عزاداری و یا مراسمات مختلف داشته باشند اما به نظر شما با این تفاسیر می شود یکسال بی برنامه و بدون حتی یک برنامه ریزی کوچک به نتایجی خوب و مطلوب رسید؟!

به نظر این حقیر، با وضع فعای، این آرزو محقق نمی شود. آیا بهتر نیست تا دیر نشده چاره ای بیندیشیم و با برنامه ریزی و رفع نواقص، این علم سید اشهدا را پربار تر و متناسب با شآنش برداریم و از این مکانی که به همت وافر هموطنانمان احداث شده و خون دلهایی که بزرگان ما خوردند تا این حسینیه به شکل فعلی در آید اقدامی عاجل صورت پذیرد………………..

دست یاری می طلبیم شاید ……………

404