شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از بروزسانی مطلع شوید.

ایمیل خود را وارد کنید:

همشهریان محترم در صورت تمایل به ارائه نظر، می توانند از طریق ایمیل زیر اقدام فرمایند: y,bahmanabadi@gmail.com

خیز روستاهای مجاور برای واگذاری امتیاز آب شرب بهمن آباد به بخش خصوصی

آب شرب روستای بهمن آباد از حدود 30 سال پیش با استفاده از احداث چاه عمیق توسط وزارت جهاد سازندگی (و نصب منبع و سپس لوله کشی به منازل ساکنان) تامین می شود و هزینه های تعمیر و تامین برق آن طی این سال ها بر عهده اهالی روستا بوده است.

مدتی است برخی مسئولان و افراد ساکن در روستاهای همجوار برای سیستم آب شرب بهمن آباد برنامه ریزی کرده و با این توجیه که ساکنان بهمن آباد تحت پوشش شبکه مرکزی آب منطقه به صورت بهداشتی در آیند، در تلاش هستند امتیاز آن را از چنگ مردم بهمن آباد در آورند و در اختیار سازمان آب – که بخش خصوصی محسوب می شود- قرار دهند.

گذشته از اینکه چنین اقدامی برای برنامه ریزان چه منفعت های شخصی مستقیم و غیر مستقیم می تواند داشته باشد، اما متضرر شدگان نهایی این اقدام، بدون شک مردم بهمن آباد هستند چرا که با واگذاری سیستم آب شرب و تامین آن از طریق شبکه مرکزی، هزینه آب مصرفی به شدت افزایش می یابد و با توجه به قرار گرفتن ساکنان روستاهای همجوار در این شبکه، قطعی مکرر آب و نیز کاهش شدید سرعت آن حتمی است و ساکنان روستا و نیز بهمن آبادی های مقیم شهرها که در ایام تعطیلات به روستا سفر می کنند (نوروز، محرم و شهریور)، با مشکل اساسی کمبود آب مواجه خواهند شد.

بدون تردید، سیستم تامین آب شرب بهمن آباد متعلق به ساکنان روستای بهمن آباد است و به جز مردم بهمن آباد، هیچ کسی نمی تواند برای این حق مسلم بهمن آبادی ها تصمیم گیری کند.

از این رو، هموطنان گرامی باید با ایجاد وحدت و همدلی در برابر چنین خواسته نابجایی، بایستند و به هیچ عنوان اجازه فروش یا واگذاری امتیاز سیستم آب شرب بهمن آباد را ندهند، چرا که در غیر این صورت، با پشیمانی تاریخی مواجه خواهند شد.

 

 

404